Naše kolej se nachází na břehu Vltavy, v malebné městské části zvané Trója. Co by kamenem dohodil se nachází široká silnice nazývaná magistrála (silnice je dlouhá, mezi její názvy patří Argentinská, Most Barikádníků a V Holešovičkách), na které se, obzvláště v ranních hodinách, tvoří úporné zácpy.

Pokoje

Na 17. listopadu se nachází dva typy pokojů – jednolůžkový a dvoulůžkový, oba se soc. zařízením. Vypadá to tak, že jsou vždy dva pokoje spojeny průchodem, ve kterém se nachází kuchyňka, záchod a sprchový kout. Dohromady se tomuto celku říká buňka.

Ve dvoulůžkovém pokoji se nachází tento nábytek:

V jednolůžkovém pokoji je o jednu postel, stůl a židli méně, naopak je navíc křesílko a malý stolek.

V chodbičce potom celkem 3 velké a 3 menší skříně, přičemž ty menší (položené až navrchu u stropu) bývá často zvykem sundávat a stěhovat do pokoje jako další úložný prostor.

Kromě toho existují ještě pokoje s druhou, menší předsíňkou – jsou to ty, které sousedí s výtahovými šachtami. Jejich množství je ale značně omezené (dva na každém patře) a jejich obyvatelé se jich neradi vzdávají.

To, že základní rozestavení pokoje je jedno z nejhorších, které lze vymyslet, je kompenzováno tím, že si můžete nábytek rozestavět, jak se vám zamane, pokud ho před vystěhováním uvedete do původního stavu. Až budete vymýšlet rozestavění nábytku na pokoji, můžete místo šoupání postelemi sem a tam použít rozestavovač nábytku

Kuchyňka

Nachází se v úzké chodbičce mezi dvěma pokoji. Je vybavena kuchyňskou linkou, dřezem, malou ledničkou, sporákem s dvěma plotýnkami a několika skříňkami na nádobí různé velikosti.

Co by vás mohlo při nastěhování zaskočit je absence jakéhokoliv nádobí – vše si musíte přivézt z domu. Další věcí, která nově příchozího obvykle překvapí je opravdu malá lednice. V běžném provozu jsou nyní dvě verze, ale i do větší z nich se čtyři lidi, kteří lednici sdílejí, mají problém vmáčknout.

Dobrá zpráva je, že si můžete přivézt ledničku vlastní – s tím, že ji vyměníte za erární. Tuto výměnu je nutné dohodnout s vedoucí koleje. Dvě ledničky (vlastní i erární) lze mít pouze v lékařsky odůvodněných případech. Příčinou je slabé elektrické vedení, které nebylo v době vzniku dimenzováno na zátěž, jakou dnes zažívá.

Židle student

Židle student je standardním vybavením všech pokojů. Má koženkový sedák, dřevěné opěradlo, chybí ji opěrky pro ruce a jakákoliv podpora bederní páteře. Kdo to se svými zády myslí dobře, pořídí si raději kancelářské křeslo nebo programuje v posteli :-).

Židle student se vyskytuje i v komixu MaFian liFe od Daniela Scheiricha. Přečtení komixu lze jenom doporučit, je v něm spousta kulturních referencí i na naši kolej.