Kolejní obchůdek

Na jaře roku 2012 byl v přízemí budovy B, na místě bývalé kuřárny, otevřen kolejní obchůdek. Dá se v něm nakoupit široké spektrum potravin, stejně jako základní spotřební materiál (např. toaletní papír). Ovoce a zeleninu v něm ale nenajdete.

Specialitou je čerstvé pečivo, dovážené každý den (mimo neděle a svátků – na ty je dováženo den předem) z rodinné pekárny na Vysočině. Chcete-li raději půlku chleba, než celý, nebojte se požádat o pomoc obsluhu – ochotně vám ji ukrojí.

Otevírací doba je též velice příznivá. Ve všední dny je obchůdek otevřen od 7:00 do 13:00 a od 17:00 do 24:00, o víkendech a svátcích od 9:00 do 13:00 a od 17:00 do 24:00.

Bagety na vrátnici

Na vrátnici budovy A se dají koupit bagety za dotované ceny cca 22 Kč a 26 Kč. Platí se stejně jako v menze, tj. kreditem nabitým na ISICu. Na koleji si jej můžete dobít buď v menze nebo v poštovně.

Menza

Menza je stravovací zařízení pro studenty a zaměstnance vysokých škol. Jedna taková se nachází i na naší koleji. Oficiálně se jmenuje Menza Troja a nachází se v suterénu budovy A.

Kvalita jídla není nijak ohromující, ale jakožto nejbližší zdroj jídla je vcelku oblíbená. Obvykle je na výběr ze čtyř různých jídel. Průměrná cena jídla se pohybuje, stejně jako v ostatních menzách UK, okolo 55 Kč (zahrnuje polévku, hlavní jídlo a pití).

Platí se v ní kreditem nabitým na ISICu. Tento si lze nabít přímo v menze nebo v poštovně. Otevřena je jenom v pracovní dny, od 10:45 do 14:30 (v pátek pouze do 14:00).

Obchody (nejen) v okolí koleje

Zelinář na Holešovicích

Přímo před vestibulem metra bývá přes léto stánek s ovocem a zeleninou. Ceny nejsou špatné a je příjemné, že to je blízko a čerstvé.

Číňan na Holešovicích

Když přijedeš autobusem na Nádraží Holešovice a přejdeš silnici s tramvajovými kolejemi, zaboč vpravo. První dveře, které potkáš, vedou do asiatského krámku s docela rozumnou otvírací dobou.

Alberty, Billy a Penny v okolí

Albert a Billa na Florenci – Billa je hned u výstupu z metra (na Křižíkovu ulici), Albert je přes ulici. Oba jsou svojí velikostí průměrné a mají všechny typické vlastnosti.

Albert na Dělnické – klasický Albert se všemi výhodami a nevýhodami, kousek od koleje u zastávky Dělnická (tramvaje 6 a 12, směr Palmovka). Albert se skrývá v budově starého pivovaru a ze jmenované zastávky se musíš vydat kousek zpět. Potkáš ho za branou do dvora na pravé straně ulice, vedle drogerie DM.

Albert na Kobylisích – má pouze základní sortiment, úplně mu chybí například balené uzeniny a sýry. Naleznete ho hned za eskalátorem z Metra u tramvajových zastávek. Dostanete se tam buď metrem, nebo tramvají č. 17 ze zastávky Trojská.

Billa na Argentinské – klasická Billa se nachází také na Argentinské ulici (ta je součástí „magistrály“). MHD tam nejezdí, ale během deseti minut se dá dojít pěšky z Jankovcovy.

Billa na Letenském Náměstí – klasická Billa se nachází na Letenském Náměstí. Dostaneš se tam tramvají č. 12 směrem na Barrandov, zastávka Letenské Náměstí (případně přestupem na Strossmayerově náměstí). Vystoupíš přímo u vchodu. Ale pozor, většinou tam bývá dost plno (obzvláště ve večerních hodinách).

Penny Market na Pražské Tržnici – nachází se ve stejné budově jako Alza (stranou blíže k Vltavské). Dostaneš se tam tramvají č. 12 (zastávka Tusarova) a vydáš se první ulicí doprava, okolo zmíněné Alzy, až na dojdeš na tržiště. Pak měj oči otevřené, není příliš nápadný.

Kaufland na Libeňském mostě

Kousek od zastávky tramvaje Libeňský most se nalézá Kaufland. Dá se tam nakupovat relativně dobře i později večer, otevřeno má do půlnoci. Také se tam dá během chvilky dostat na kole (jsou to cca 4 km) cyklostezkou vedoucí přímo od kolejí.

Tesco v Letňanech

Nonstop mají otevřeno v Tescu v Letňanech. Z Kuchyňky tam ve dne (od pěti do půl jedné) jezdí 201 a v noci 511. Je to delší cesta, vhodná na větší nákupy. Vystoupíš na Tupolevově (asi 4 min od zastávky Letňany), přejdeš ulici a nejbližším vchodem do OC, kterým projdeš drže se vlevo. Do množství alternativních tras se dá zařadit metro, tescobusy (přijíždějí blíž a přímo k výkupu lahví) a jiné způsoby, ale (obzvláště pro neznalého) je přímá cesta skoro vždy optimální.

Hospody a restaurace

Tenisové kurty

Jsou hned naproti koleji, na břehu Vltavy. Je tam velká televize, většinou se sedává na zahrádce a ceny jsou přijatelné. Pro příznivce jiných komodit než piva je tam například točená kofola a také něco málo k snědku.

Cross

Na rohu magistrály a Plynární (to je ta, kde jezdí tramvaje) se nachází zjevem naprosto výjimečné zařízení, architektonicky umělecké dílo. Za pivo zaplatíš rovnou a odneseš si ho do jedné z místností, nebo je tam i diskotéka. Gambrinus, černý Kozel a Plzeň, ceny vysoké. Je to celé prolezlé trávou a odpovídajícími individui.

Restaurace Loděnice

Restaurace, nacházející se přímo u Trojského plavebního kanálu (webové stránky). Má sice trochu vyšší ceny, ale vaří dobře. Ti, jež neholdují alkoholu, zajisté uvítají točenou kofolu.

Bowling Troja

Restaurace s bowlingem (webové stránky), pivo Staropramen a Plzeň, jídlo tam mají docela drahé, ale dobré, dá se tam dobře chodit na polední menu. Je tam pěkné prostředí a dveřmi oddělený koutek pro kuřáky (ty dveře se opravdu zavírají, takže kouř v nekuřácké části není cítit). Dostat se tam dá po cestičce vedoucí od parkovacího plácku východně od koleje (nad oploceným pozemkem s dřívím).

Stánky na Nádraží Holešovice

Stánky se nacházejí jednak u zastávky tramvají (2x kebab, čína, pečivo a zmrzlina). Ve vestibulu metra na druhé straně (u vlakového nádraží) jsou pak další prodejny jako Minit, pečivo či pizza.

Einstein na Letné

Pizzerie Einstein se vyznačuje tím, že má pro studenty lákavou slevu na ISIC – dvě pizzy za cenu jedné (té dražší). Vyplatí se tedy chodit do ní ve skupině. Najdete ji pár kroků od Letenského náměstí (tramvají č. 12 z Nádraží Holešovice).