Půjčovna sportovních potřeb

Chceš si zahrát volejbal, fotbal, pingpong nebo basketbal, ale nemáš vybavení? Tak přesně pro tebe je tu půjčovna sportovních potřeb. Můžeš si zde půjčit míče na fotbal, basketbal, ping-pongové pálky či míč a síť na volejbal. Rovněž si můžeš zapůjčit pumpičku na míče.

Veškeré vybavení si můžeš půjčit zdarma oproti kolejence na vrátnici B. Není dovoleno jej vynášet mimo areál kolejí a výpůjčník nese plnou odpovědnost za ztrátu nebo poškození.

Aerobiková místnost (Tělocvična)

K cvičení nejen aerobicu slouží velká místnost, která se nachází v suterénu budovy A (hned za ping-pongem). Klíče se půjčují oproti kolejence na vrátnici A. Na zemi je položen krátkochlupý koberec, který znemožňuje použít místnost jako tančírnu. Pořádají se zde i pravidelná cvičení, rozvrh je na webu KR.

Chceš-li si místnost zamluvit pro pravidelná cvičení nebo jednorázové cvičení, u kterého chceš mít jistotu, že ti tělocvičnu neobsadí někdo jiný, můžeš si ji zarezervovat:

  1. Podívej se na rozvrh místnosti a najdi si volný termín.
  2. Stáhni si formulář jednorázové zapůjčení Aerobiku nebo pravidelné zapůjčení Aerobiku a vyplň dané informace.
  3. Zajdi si s vyplněným formulářem za příslušným členem kolejní rady. Hodí se, když jej upozorníš e-mailem a domluvíte se na schůzce.
  4. Zajdi zanést podepsaný formulář na vrátnici A.
  5. Kolem času začátku akce si vyzvedneš klíče od místnosti na vrátnici budovy A oproti kolejence.

Alternativně můžeš obejít vyplňování a podepisování papírového formuláře. Uděláš to tak, že se alespoň 2 pracovní dny před tvou akcí domluvíš (skrze mail/Messenger/...) s členem Kolejní rady a pošleš mu všechny informace, které bys jinak vepisoval/a do papírového formuláře.

(rozklikni) Informace potřebné k vyplnění u elektronické rezervace (u jednorázového cvičení napiš u "Opakování akce:" a "Platnost žádosti:" pomlčku): Datum a čas začátku:
Datum a čas konce:
Opakování akce:
Platnost žádosti:
Počet osob:
Popis:
Odpovědná osoba:
Pokoj:
Kontakt:

Posilovna

Od začátku roku 2016 funguje v naší koleji posilovna. Snahy o její zřízení se táhly se řadu let a nešlo o jednoduchou záležitost. Krátce po otevření pak byly některé části vybavení zničeny. Buďte prosím k vybavení ohleduplní, tak aby jej po vás mohli bezpečně použít ještě další lidé.

Posilovna se nachází se v suterénu budovy B (viz plánek podzemí). Klíče se půjčují na vrátnici A i B oproti posilovacímu průkazu. Pravidla užívání jsou popsána v provozním řádu. V současné době je cena nastavena na symbolických 100 Kč za půl roku nebo 200 Kč za rok (počítá se ode dne vystavení průkazu).

Ping-pong

Nachází se v suterénu budovy A (viz plánek podzemí). Klíče se půjčují na vrátnici A oproti kolejence. K dispozici je jeden ping-pongový stůl, bez pálek a míčků. Pálky si lze zapůjčit v půjčovně sportovních potřeb oproti kolejence.

Volejbal

Hřiště se nachází mezi budovami B a C. Síť se dá půjčit oproti kolejence v půjčovně sportovních potřeb. Na jaře se vždy pořádá patrový volejbalový turna – informace se šíří po nástěnkách a na internetu.

V souvislosti s chystanou přestavbou bývalé menzy na budovu Fakulty humanitních studií bude volejbalové i basketbalové hřiště dočasně zrušeno. Máme slíbeno, že za pár let se za ně v blízkosti koleje postaví náhrada, zatím ale není jasné kde, ani v jakém množství a kvalitě.

Basketbal

Dvě hřiště na streetball se nachází mezi budovami B a C. Hriště jsou volně přístupná. Pokud nemáte spoluhráče, často se nějaký najde sám.

Basketbalové hřiště čeká v nedaleké budoucnosti stejný osud, jako hřiště volejbalové (viz výše).

Fotbal

Mezi budovou A a magistrálou se nachází travnaté hřiště s brankami. Kvalita povrchu není nijak ohromující, proto se taky občas hrává na asfaltu ze severní strany budovy A, což ale není moc šťastné řešení – ruší to obyvatele B-čka, kteří mají tento prostor pod okny (rány se překvapivě rozléhají). Pozor na rozbití oken!

Cyklostezka

Na procházky, běhání, in-line brusle a kolo můžeš vyrazit právě sem. Vhodným zpestřením bývají kajakisté v trojském kanálu (topící i netopící se). Stačí zleva obejít tenisové kurty u zastávky autobusu a sejít dolů k řece.

Pokud jsi ve formě, doběhneš až do Řeže, ale nejdále ze Zámků tvou mrtvolku může odvézt MHD. Tam také končí cesta, po které se dá jet na bruslích. Cestou potkáš i dva přívozy, které jsou součástí pražské MHD (převezou tě tedy při ukázání lítačky).

Šachy

Každoročně se koná šachový turnaj, příslušné informace se včas objeví na webových stránkách koleje.

Plavecký bazén

Nejbližší bazén je na Výstavišti v Praze-Holešovicích (zastávka tramvaje „Výstaviště“). Bazén je dlouhý 25 m, široký 12,5 m a má šest plaveckých drah. Hloubka je 1,2 m — 3,8 m. Vstupné pro studenty je 35 Kč za 60 min, případně 45 Kč za 90 min. Dejte si ale pozor kdy je otevřený pro veřejnost (lze nalézt na internetových stránkách).

Lezecké stěny a bouldery

Nejbližší lezecká stěna je Mammut Holešovice, nejbližší boulder tamtéž a nebo jen o pár kroků vedle v Boulder baru. Oblíbený (i když vzdálenější) je i Smíchoff.

Kolárny

Kolárny jsou malé místnosti v budovách A i B, vždy sousedící s krátkou stěnou koleje směrem k řece. Máme jich celkem 12, každá s kapacitou cca 8 kol (celkem tedy místo pro alespoň 96 kol).

Kolo do kolárny si může umístit každý ubytovaný. Stačí kontaktovat příslušného správce a pokud je v kolárně místo, dohodout se s ním na zapůjčení klíčů. Ty ti zůstanou po celou dobu, co tam máš uložené kolo. Aktuální seznam správců koláren je vždy k nalezení na webu KR.

Stojany na kola jsou zatím instalovány pouze ve dvou kolárnách (po jedné v každé budově), pravděpodobně jich bude časem přibývat.