Ubytovací rozcestník (jak vyřídit ubytování v roce 2012/2013)

Tento rozcestník si klade za cíl vysvětlit, jak postupovat při ubytování na koleji 17. listopadu (ačkoliv skutečnosti v něm uvedené se vztahují i na obyvatele jiných kolejí). Pokud se budete držet informací v něm napsaných, neměli byste nešťastnou náhodou přijít o kolej ani prošvihnout žádný důležitý termín.

Upozornění!

Tento rozcestník není úplný, neobsahuje např. speciální podmínky pro manželské koleje (které se však 17. listopadu netýkají) nebo podmínky pro žadatele se zvláštními potřebami. Nepokrývá ani podávání námitek. Nejlépe uděláte pokud se s danými dokumenty seznámíte (ostatně v ubytovací kanceláři poté podepisujete že jste s nimi seznámeni). Tento soupis také nemá právní váhu – takže v případě sporu se nesnažte argumentovat – „takovým tím seznamem co je na webu“, ale argumentujte odkazy na příslušné předpisy.

Zdroje

Základní pojmy

Rozhodovací strom

Rozhodovací strom má za úkol pomoci najít tu pravou možnost pro každého žadatele o kolej. Pokud ti nepřijde přehledný, můžeš ho samozřejmě přeskočit a rovnou si přečíst všechny možnosti popsané níže. Jedná se spíše o orientační pomůcku. Začni otázkou s nejmenším odsazením a postupuj k dalším otázkám, s odsazením větším, které se nachází níže.

/-> Příští rok chci bydlet na koleji
|   |-> Mám letní ubytování (do 17. 9. 2012) nebo mi nevadí si ubytování do 17. 9. 2012 prodloužit
|   |   |-> Nemám žádný dluh vůči KaM a v minulosti se mnou nebyla ukončena ubytovací smlouva kvůli jejímu porušení
|   |   |       Řiď se možností č. 1
|   |   |-> Mám dluh vůči KaM
|   |   |       Srovnej dluh. Bez toho s tebou nebude být moci uzavřena ubytovací smlouva na další rok. Pak projdi znovu rozhodovací strom.
|   |   \-> V minulosti se mnou byla ukončena ubytovací smlouva kvůli jejímu porušení
|   |       |-> Jsem studentem UK
|   |       |       Řiď se možností č. 2
|   |       \-> Jsem studentem jiné vysoké školy, nebo absolventem do pěti let od úspěšného ukončení studia (libovolné VŠ)